Samsung Galaxy S5

Govorice o pametnem mobilnem telefonu Samsung Galaxy S5 so se naposled le izkazale za resnične, saj ga je računalniški gigant javnosti predstavil na mednarodni konferenci mobilne telefonije Mobile World Congress 2014 v okviru posebne prireditve Unpacked 5. Čeprav novost ne prinaša nikakršnih »revolucionarnih« novosti, je v primerjavi s predhodnikom zmogljivejša, opremljena z zmogljivejšim fotoaparatom in prenovljeno obliko. Tu seveda nikakor ne gre spregledati bralnika prstnih odtisov vgrajenega v gumbu »domov«, ki bo uporabnikom v pomoč pri prijavi v mobilnik in izbrane spletne storitve oziroma portale. Nič manj zanimivo ni niti tipalo za merjenje srčnega utripa.

Oblika ohišja pametnega mobilnega telefona Samsung Galaxy S5 močno spominja na njegovega predhodnika, večje spremembe pa je mogoče opaziti le pri gumbu »domov«, ki je nekoliko bolj »ovalen«. Novost bo na voljo s kar štirimi različnimi barvami zadnjega ohišja nekoliko nenavadne oblike, in sicer beli, modri, bakreni in črni. Prva »dodana« vrednost prenovljenega ohišja pa je dejansko polna združljivost s standardom IP67, saj je mobilnik povsem odporen na prah, vodo, paro, udarce in padce.

Grafični vmesnik na pametnem mobilnem telefonu Samsung Galaxy S5 nameščenega mobilnega operacijskega sistema Android 4.4 KitKat je bil deležen manjših grafičnih dodelav. Strojna oprema novica bo kos tudi najzahtevnejšim opravilom, saj obsega 4-jedrni procesor Snapdragon 800 frekvence 2,5 gigahercev, sistemski pomnilnik kapacitete dveh gigabajtov, vgrajeni pomnilnik s 16 gigabajti oziroma 32 gigabajti prostora (razširljiv preko pomnilniške kartice microSD) in brezstično tehnologijo NFC. Za zajem fotografij in videoposnetkov je na voljo digitalni fotoaparat ločljivosti 16 milijonov točk, za opravljanje spletnih videokonferenc pa spletna kamera ločljivosti dveh milijonov točk. Ker mobilnik pri prenosu vsebin iz svetovnega spleta lahko sočasno koristi tako brezžično povezavo Wi-Fi kot mobilno 4G/LTE, teoretična hitrost prenosa podatkov znaša do vrtoglavih 650 megabitov na sekundo (tehnologija Download Booster).






Vir: RN

Ni komentarjev: